Lemmikloomad majutuses ja Kaevuri majas

 1. Oleme lemmikloomade suhtes läinud iga kehva kogemusega järjest nõudlikumaks- palume sellega arvestada!
 2. Meie majutuskoht on mõeldud eelkõige inimestele. Seega – palume vabandust – lemmikloomad EI OLE meie prioriteet.
 3. Majutuskoht ei ole ette valmistanud mitte mingeid konkreetseid teenuseid lemmikloomadele.
 4. Lemmikloomad on lubatud VAID kirjalikul (SMS, FB-sõnum vms tagantjärele kontrollitaval) eelkokkuleppel.
 5. Pererahvas jätab omale õiguse lemmikloomade kohta kehtestada uued erireeglid kohapeal, kui eelkokkuleppe ja tegelikkuse vahel on PERERAHVA ARUSAAMISE JÄRGI olulisi erinevusi.
 6. Lemmikloomatasu on 25.- IGA lemmiklooma kohta KUNI nädalaseks majutusperioodiks.
  Lemmiklooma pidamine ÕUES (nt puuris või oma autos) on tasuta.
 7. Kui tegemist on väikeste (selle otsustab pererahvas) lemmikloomadega (kalad, sisalikud jne), kes elavad oma kaasaskantaval kinnisel territooriumil (puur, karp, akvaarium jne), siis võib pererahvas lemmikloomatasu vähendada või sellest loobuda.
 8. Lemmikloomatasu makstakse enne majutuskohta sisenemist läbi broneerimissüsteemi või kohapeal sularahas. Sobib ka pangaülekanne, aga enne lemmiklooma majutuskohta lubamist peab ülekanne olema LAEKUNUD.
 9. Loomaomanik VASTUTAB TÄIELIKULT looma tegevuse tagajärgede eest.
 10. Meie majutuskohas ei kanta välisjalatseid. Külalistele on olemas sussid. Loomadele me susse ei paku, kuid nõuame, et lemmikloomade jalad oleksid pestud, enne kui nad siseruumides omal jalul liikuma hakkavad, Poriste loomade lubamine majutustuppa EI OLE lubatud. Kui loom on porine, tuleb ta viia näiteks süles pesuruumi ja pesta ning kuivatada. Vajalikud rätikud peavad looma omanikul endal kaasas olema. Majutuskoha rätikute kasutamine looma eest hoolitsemiseks ei ole lubatud.
 11. Lemmikloomi ei tohi jätta tuppa ega ka õue täiskasvanu järelvalveta. Kui nii juhtub, jätame endale õiguse kutsuda loomapüüdjad:-(. Oleme ka selles väga ranged!)
 12. Lumeperioodil on „kollane“ lumi keelatud. Kui kõnealune loom on selle tekitanud, siis peab looma omanik selle täielikult likvideerima nii Kaevuri maja hoovist kui kogu Kastani tänavalt.
 13. Omanik peab ise hoolitsema, et tal oleks piisavalt kakakotte ja et neid kasutataks igakordselt kogu külastuse aja jooksul.
 14. Külaliste kassid- koerad peavad ka hoovis olema rihma otsas.
 15. Kõik vajalik lemmiklooma jaoks peab omanikul endal kaasas olema.
 16. Omanik peab ise huvi tundma, kuhu Kaevuri majas on lubatud panna kasutatud kakakotid, kassiliiv jne (meil on selleks punase kaanega prügikonteiner). Biolagunevate jäätmete jaoks on meie jäätmejaamas (see asub hoone 7/a (eestvaates) vasakul küljel) valge plastämber.
 17. Lemmikloomad ei tohi oma jooksmise, hääle ega muu elutegevusega häirida teisi külalisi ega pererahvast.
 18. Omanik peab arvestama, et lemmikloomad võivad olla ka teistel külalistel või pererahval. NB! Pererahva koer või kass on “oma kodus” ja konflikti korral jätame õiguśe oma loomale- tema elab ja kaitseb OMA territooriumit!
 19. Majutuskohas  ei tohi loomad olla voodis ega toolidel ja diivanitel.
 20. Pärast lahkumist ei tohi majutuskohas ega majutuskoha välisterritooriumil olla mingeid jälgi sellest, et seal olid külaliste lemmikloomad.
 21. Lemmikloomatasu ei sisalda lemmiklooma poolt mööbli või sisustuse rikkumise kompenseerimist. See sisaldab vaid hoolsamat külastusejärgset koristust. Mööbli või muu inventari rikkumine tuleb kompenseerida TÄIELIKULT ja võib päädida selle väljavahetamisega umbes samaväärse vastu (otsuse teeb siinkohal pererahvas). Kompensatsioon tasutakse enne lahkumist või kui seda ei tehtud, siis on pererahval õigus nõuda see tagantjärele.
 22. Enne lahkumist peab külaline paigutama kogu mööbli ja muu sisustuse tagasi nii, nagu see oli tema saabudes.
 23. Voodikohad, mille eest ei ole makstud, peavad olema kasutamata ja samas seisukorras, nagu nad olid saabudes. Lemmikloomale ei ole ette nähtud voodikohta majutuskoha voodis.
 24. Kõikidest tekkinud kahjudest ja siinkirjeldatud või muudest seni ette nägemata hea tava reeglite eiramistest peab loomaomanik ISE pererahvast teavitama. Kui seda pole tehtud, võib pererahvas pidada seda kuritahtlikuks varjamiseks.
 25. Pererahvas tuletab meelde, et loomapidamine on VASTUTUS! Vastutaja ei ole mitte loom vaid looma omanik.
 26. Antud reeglid on tekitatud  meie majutusasutuses aegade jooksul päriselt juhtunud  olukordade tulemusel.
 27. Täname kõiki loomaomanikke, kes on vastutustundlikud ning meid taas ja taas külastavad:-)!!! See näitab, et tegelikult on need reeglid lihtsalt järgitavad. Seda enam, et mõnel lemmikloomaga tulijal põhimõtteliselt polegi vaja neid reegleid lugeda- ta täidab neid niigi enesestmõistetavalt ja igapäevaselt:-).
 28. Mis puudutab loomi laiemalt- sh ka inimloomi, siis… kinnitan, et “Issanda loomaaed on suur!”…
 29. Hea teada: Koerte ja kasside pidamise eeskiri Jõhvi vallas.