Majutuse kodukord ehk majutusreeglid

Tere tulemast Aare kodumajutusse!

Meil on hea meel, et valisite oma majutuseks Aare kodumajutuse. Selleks, et pererahval saaks oma külalistest rõõmu tunda ning et ka järgmistel külalistel oleks võimalus meie kodumajutust kasutada, oleme kehtestanud REEGLID ehk KODUKORRA. Lisaks allpool olevale kodukorrale, palume loomapidajatel, kel on oma lemmikloomad kaasa võetud, järgida neid juhiseid.

Aare kodumajutuses:

 • on lubatud viibida ainult registreeritud külalistel.  Külaliste kutsumine on lubatud AINULT majutusasutuse omaniku kirjalikul (sms, epost vms) loal;
 • on igale külalisele hinna sees ÜKS voodiKOHT.  Selgituseks – lai voodi on KAKS voodikohta. Lisakoht on tasuline vastavalt hinnakirjale;
 • Igale külalisele on hinna sees 1 väike rätik, 1 suur rätik (seltskonna kohta lisaks duširuumi põrandarätik, mis on WC-poti peal) ja voodipesu, mis on tema voodis;
 • ei käida siseruumides välisjalanõudega;
 • on sisseregistreerimine alates kell 15.00 ja väljaregistreerimine hiljemalt kell 12.00;
 • on öörahu kell 23.00-7.00;
 • on suitsetamine keelatud. Suitsetamine majutusruumis on tuleohutusnõude rikkumine! Vt hinnakiri!
 • on keelatud kasutada lahtist tuld! (küünlad jms.). See on samuti tuleohutusnõude rikkumine.
 • tulekahju korral teavitage koheselt häirekeskust numbril 112 ja majutusteenuse pakkujat
 • vara mitteperemeheliku (lõhkumise, hävinemise, riknemise, kaotsimineku vms) kasutamise korral on külaline kohustatud hüvitama kogu tekitatud ja sellest tuleneva kahju remondi- või ostuarvete alusel või kokkuleppel majaperemehega. Uute asjaolude ilmnemisel võib majaperemehel tekkida uus nõue;
 • häiretest, kahjustustest jms tuleb teavitada koheselt!
 • on peod jms üritused keelatud;
 • palume kasutatud nõud pesta ja jätta kuivama nõudepesurestile ning kui need on KUIVAD, panna tagasi kappi. Vt hinnakiri!
 • eeldame, et lahkudes jätate majutuskoha sellisesse seisukorda nagu teie eeldate, et teie külalised jätaksid teie kodus toa nende lahkudes; ka koristajal peab tuppa sisenedes olema hea tunne. Me eeldame, et me külalised jätavad maha toa, mille koristamiseks piisab voodipesu vahetamisest ja tolmu pühkimisest. Tuba peab olema seisukorras, mis ei vaja küürimist ega parandamist. Kui juhtub, et seda võib vaja olla, siis peab külaline ISE ENNE LAHKUMIST ANDMA TEADA, mis on toas “valesti” ja saavutama majaperemehega kokkuleppe olukorra heastamiseks. Kui majutuskoht vajab lisakoristust, siis selle hind on märgitud hinnakirjas.

HEA TEADA:

 • Konditsioneer ei jahuta, kui aknad on avatud asendis.
 • Lemmikloomad on lubatud etteteatamisel ja eraldi tasu eest. Loe eraldi lemmikloomade kohta majutusasutuses SIIT.
 • Rattaid, vankreid jms on vöimalik hoiustada kuuris, küsi infot.
 • Aare kodumajutus ei vastuta kliendi poolt järelvalveta jäetud asjade eest.
 • Meil on osades kohtades videovalve.
 • Kui Teil tekib vajadus asjade järele, mida majutuskohas parasjagu pole, siis küsige julgesti ja püüame leida lahenduse.
 • Probleemide või küsimuste korral võtke julgelt ühendust numbril +372 5150818 (Aare). Oleme kättesaadavad üsna 24/7.

Mônusat siinviibimist!

Igavene küsimus – kuidas pererahvale meeldida?

See pole väga keeruline. Ole inimlik ja see ongi põhiline. Kuigi ka inimlikkuse skaala on väga lai ja vääääga erinevas mõõdus. Aga veel laiem ja eriti erinevas mõõdus… see on kombed ja viisakus erinevates peredes, kogukondades ja kultuurides. Seepärast ära palun imesta, kui mõned punktid siin on Sulle enesestmõistetavad – need võivad olla suureks üllatuseks kellelegi teisele. Loodan siiski, et leiame ühise keele.

See linik voodi peal… Mõeldud eelkõige selleks, et kui tuled ja oma reisikohvri voodile paned, et siis kohe voodipesu ära ei määriks. See pane enne und viisakalt kokku ja siis… näiteks toolileenile.

Meie majutuskoha hind on kohapõhine. See tähendab, et iga külalise jaoks on nö vaikimisi planeeritud ÜKS voodikoht. Palume teisi voodeid mitte kasutada! Ka mitte istumiseks. Ka mitte selleks, et nende peale panna oma… mis iganes asju. Palume, et Sinu poolt broneerimata voodid oleksid puutumatud. Nii puutumatud nagu te ise sooviksite, et need oleks kui peaksite ise nendel magama. Palun väga seda palvet järgida. Vajadusel tehke märkus oma kaaslasele.
Näiteks kui olete neljakesi, siis on teil õigus kasutada 4 voodiKOHTA – kas nelja ühekohalist voodit või siis ühte laia so kahekohalist ning kahte ühekohalist voodit.
Selle reegli rikkumisel jätame omale õiguse nõuda sisse broneerimata voodite kasutamise eest lisakoha tasu (vt hinnakiri).

Jalarätik on WC poti peal. Seda on seltskonna peale üks.
Teisi rätikuid on igaühele üks suur ja üks väiksem. Kui soovid kasutada rohkem rätikuid ja need on majutuskohas olemas või küsid  neid juurde, siis palun  panna majutuskohas olevasse väikesesse korvi nende kasutamise eest raha (vt hinnakiri)

Kasuta konditsioneeri VÕI avatud aknaid. Palun ära kasuta neid koos. See tähendab, et pane konditsioneer tööle alles siis, kui kõik aknad on suletud.

NB! Meil ei ole odav hostel ega Tallinki kruiisilaev, kus inimesed aeg-ajalt minetavad oma väärikuse – meil on kodumajutus! See tähendab, et me eeldame oma külalistelt käitumist nagu nad oleks meie külalised. See tähendab sellist käitumist kogu siin viibimise ajal – ärge tehke midagi, mida te ise ei soovi, et teie külalised teie kodus teeksid! Ja tehke kõike sellisel määral nagu Te ise sooviksite, et Teie külalised teeksid! See võib küll perekonniti erineda, aga ilmselt mõistate, mida ma silmas pean. Kuna oleme ettevõte, siis peame oma pakutavate võimaluste eest siiski tasu küsima. Meie arvates mõistlikku ja põhjendatud tasu.

Jalgrattalaenutus. Meil on mõned jalgrattad. Rattalaenutus on tasuline.

Soovitame ette võtta jalutuskäik Tammiku aherainemäkke (sinna on pisut üle kilomeetri) – sealt avanevad hoopis teistmoodi vaated kui autoaknast. Pererahvalt saab laenutada ka binoklit.

Aias jalutamine on väga-väga ok! Kui mustsõstrad ja punased sõstrad juba valmis on, siis neid võib põõsa juures seistes süüa nii palju, kui soovite (va põõsastelt millele on juures tahvel: PRIVATE). Me palume tungivalt, et te ei korjaks marju kaasa võtmiseks.  Las neid jätkub ka teistele külalistele ja pererahvale ja… muidugi ka lindudele. NB! Kui soovite marju mõne nõuga kaasa korjata, siis palun küsige pererahvalt EELNEVALT luba ja leppige kokku hind – osta on neid võimalik.

Meil on õuenäitus „Kaevuri pere lugu“ ja mitmel pool õues esitletud kunagisi põllutööriistu – tutvu nendega omal käel.
Meil on ka väike nostalgiatuba endises garaažis – kui see avatud pole, palu pererahval see Sulle avada… kui see Sind huvitab.
Veel on meil oma butiik & kirbukas – kui need avatud pole, palu pererahval ka see avada.

Lubame külalistel ka muru niita – vali ise millise muruniitjaga seda teha soovid. On ka üht-teist olulist mida pead selle töö juures teadma – pererahvas instrueerib.

Näituse juures kuuri seinal on erinevaid mänge – need on vabalt kasutamiseksJ.

Lõkke süütamine on lubatud ainult pererahva nõusolekul (ja see sõltub väga tuulest!). Kui luba on saadud, siis see, mis lõkke asemel on, selle põletamine on tasuta, aga kui soovite puid juurde, siis see on juba tasuline.

Grillimine on loomulikult lubatud! Võite grillida seal, kus see on praegu, aga võite selle grillimise ajaks vedada oma majutusmaja ette. Süütetabletid ja süsi peavad endal olema, aga neid on võimalik pererahvalt ka osta.

Jäätmed. Oleme jäätmesorteerimisfriigid… Juhis kuidas käib jäätmete sorteerimine Aare kodumajutuses… see on majutuses olevas mapis eraldi lehel. Palume seda väga järgida.

Kõik ajakirjad, flaierid, postkaardid, infolehed jne, mis laual ja sahtlites, on kaasa võtmiseks va need mille peal on kirjas, et neid mitte kaasa võtta. Raamatuid ka palume mitte kaasa võtta.

Tean, et seda on palju tahta, aga kui oled lahkumas ja kõik on juba tehtud, aga nagu ikka veel ei sõida ära, siis muidugi sobib pererahvale kui oma kasutatud voodipesu voodist ära võtad. Aga kindlasti ära pane seda ilusti kokku vaid jäta kortsu – siis on pesumaja töötajatel vähem tööd nende laialiraputamisega. Kilekoti millesse voodipesu panna, leiad duširuumist valamukapist korvi seest. Kilekoti võid trepist alla tuua, aga mitte uksest välja.
Kasutatud rätikud pane samasse kilekotti. NB! Kui rätikud on märjad, siis pigem pane need kuivama – pesurest on terrassil.

Enne lahkumist vaata tuba üle – ka voodite alla – vahel leiab sealt OMA asju.

Järgnev osa võib vajada vanemlikku selgitust:-):

PS Olulist! Mida meil on tehtud, aga mis pole ok:
Oksendamine. Me saame aru, et juhtub, aga selle tagajärgede koristamine on oksendaja rida. Kui ta teeb seda kehvalt ja või mitte selleks ette nähtud vahenditega (rätikud, voodipesu vms kasutades), siis lisandub majutuse hinnale koristustasu. Üldjuhul on see ALATES 100.-) Palume sellega arvestada ENNE majutuskohta saabumist! Vajadusel küsige koristusvahendeid pererahvalt. Pole mõtet varjata – niikuinii saame aru, et see on juhtunud!!!)
Mööbli ümberpaigutamine. See on lubatud AINULT siis, kui selle käigus sisustust ja inventari ei rikuta  (nt voodeid tõstetakse, mitte ei lohistata!), aga AINULT TINGIMUSELT, et lahkudes on mööbel samas kohas tagasi! Kui seda ei teha, siis jätame endale õiguse lisada koristustasu.
Lisavoodipesu kasutamine. Voodipesu võtmine vooditelt, mille eest ei ole tasutud. Igale külalisele on ette nähtud ÜKS voodipesukomplekt ja see on juba voodis või voodi peal. Voodipesu kasutamine teistelt vooditelt (või voodipesukapist) on tasuline. Vt hinnakiri!
Pesemata nõud. Nõud tuleb enne lahkumist pesta VÄHEMALT nii puhtaks nagu nad olid Teie saabumisel. Kui see pole tehtud, võib lisanduda vana tuttav koristustasu. VT hinnakiri!
Kiusu ajamine. See tähendab millegi meelega rikkumine või otsitud pahameele väljendamine, et ennast tähtsamaks teha ja/või majutuskohta alavääristada. Iga kommentaar ja väljaütlemine meie kohta peab olema tehtud KAINE PEAGA, JÄRELEMÕELDULT,  ÕIGLASELT. Arvestusega, et olete meie KODUS ja peate seega käituma nagu KÜLALISELE kohane. Isegi, kui viibimise eest maksate.
Suitsetamine väljaspool selleks ette nähtud kohta või konide viskamine mujale kui tuhatoos. Meie maja pererahvas ei suitseta, osa neist on allergikud- seepärast oleme üldiselt suitsuvastased! Palume sellega arvestada! Muide – tuul on see, mis võib kanda suitsuhaisu kaugele…
Liiga valju heli tekitamine. Muuhulgas on meie majutusasutuse väärtus rahulik miljöö. Meil ei karjuta ega lärmata ka päevasel ajal. Me oleme saanud kehvi hinnanguid teiste külaliste käitumise tõttu. See pole ok!
Kehvade hinnete andmine majutuskoha „asukoha“ tõttu. Tule taevas appi – kui asukoht ei meeldi – miks siis üldse siia tulla???!!!

KUI eelnenud olukorrad Teid õlgu kehitama panid või isegi naerma ajasid, siis täname Teid väga – Te olete just see, keda ootame, ja kes oskab nii endast kui meist ja meie majutuskohast lugu pidada! Õnneks on Teiesuguseid inimesi oluliselt rohkem, kui neid, kelle pärast see kodukord kirja on pandud!!!

Kahjuks on ka majutusreeglitega sama nagu lastevanemate koosolekuga koolis – need, kelle lapsed saavad hästi hakkama, on kohal…, aga need, kelle pärast koosolekuid peetakse, sinna niikuinii ei ilmu…

Loe majutuse kohta lähemalt SIIT.